Sitede Geçirilen Süreyi Arttırmak

Ziyaretçiniz sitede fazla süre geçirdikçe size geri dönüşüm olarak dönme ihtimali de artmaktadır. Aynı zamanda sitede geçirilen süre ne kadar fazlaysa o anahtar kelimede o kadar öne çıkmanızı sağlar. İki durum da sitenize büyük değerler katacak unsurlar sunmaktadır bu bağlamda sitede geçirilen süreyi arttırmak oldukça önemlidir. Sitede geçirilen süreyi arttırmak için çeşitli yollar vardır.

Sitede Geçirilen Süreyi Arttırmak İçin Yapılması Gerekenler

İçerik
Sitenizdeki içerikler müşterinin ilgisini çekebilmek için çok önemli bir fırsattır. Bu fırsatı olabildiğince iyi ve etkili bir şekilde kullanmalısınız. Bunu da kaliteli içerikler oluşturarak yapabilirsiniz. İçerikten kastım ürün detay sayfaları, kullanıcılarınızın ilgisini çekecek yazılar yazmak, ürün sayfalarını detaylandırmak ziyaretçilerinizin sitede kalma sürelerini arttıracaktır.

Tasarım
Tasarım da ziyaretçilerinizi sitede geçirdiği süreye katkısı olacak etmenlerden biridir. Site tasarımını sade tutarak, ziyaretçinizi boğmamış olup sitede daha çok süre geçirmesine yol açabilirsiniz. Ayrıca yeri geldiğinde gereksiz öğeleri kaldırmak sitedeki önemli ve ilgi çekecek içerikleri ön plana çıkaracak ve ziyaretçilerinizin daha çok süre geçirmesini sağlayacaktır.

Görseller
Site görselleri, ürün görselleri sitenizde geçirilen süre için fazlaca önemlidir. Ürün sayfalarına olabildiğince fazla görsel konulmalıdır ancak fazla görsel koyacağız diye de kaliteden ödün vermemelisiniz. Müşterinin ürün görsellerine bakmasıyla geçireceği süre size artı olarak geri dönecektir. Genel olarak görseller bolca kullanılmalı ve kalitelerinden ödün verilmemelidir.

Videolar
Sitede geçirilen süreyi arttırmak için videolar muhteşem bir araçtır. Hakkımızda sayfasına kendinizi tanıtacak bir video, ürün sayfalarına ilgili ürünü tanıtacak bir video muhteşem olacaktır. Ancak videoların kaliteli ve ilgiyi kaybetmeyecek şekilde sunulması şarttır. Ziyaretçileriniz videoları izleyerek hem ürünleriniz ve sizin hakkınızda daha çok bilgi öğrenecek hem de sitenizde zaman geçirerek size büyük katkıda bulunacaktır.

İç Yönlendirme
Sitenizin belirli yerlerin de konuyla alakalı sitenizden farklı sayfalara yönlendirmeler atmak ziyaretçinizin sitede kalması süresini arttıracaktır. Örneğin e-ticaret hakkında bir blog yazarken sanal posu anlattığınız ayrı bir blog’a yönlendirme atabilirsiniz. Böylece bilgi almak isteyen ziyaretçiniz daha fazla süre sitenizde kalmış olacaktır.

Yorumlar
Ürünlerinize yazılacak yorumlar, ürün sahibiyle olan soru cevap gibi bölümler ziyaretçinizin çoğunlukla okumak isteyeceği türdendir. Çünkü kendisi gibi satın almak isteyen veya almış kişilerin yorumunu her zaman önemser. Böylece ziyaretçinizin bu yorumları okurken sitede geçirilen süreyi arttırmak sizin için çok kolay olacaktır.

Yorum Yap

HEMEN ARAYIN