Mobil E-Ticaretin Yükselişi

Mobil e-ticaret her zamankinden çok daha büyük ve büyümeye devam ediyor. Sokakta yapılan fiziki perakende satış ile online perakende ticaretin dünyasında arasındaki farkı anlamak için daha önemli bir zaman olmamıştı. Sizler için Türkiye’de 2.000’in üzerinde e-ticaret sitesinin mobil verilerini analiz ettik ve gerçekten ilginç trendler bulduk.

Elde ettiğimiz verilerde bu yıl sonunda müşteriler siteleri daha çok telefonlarından gezdiklerini, satın alma işlemlerini masaüstü cihazlar üzerinden daha fazla gerçekleştirdiğini gösterdi., 4 satın alma işleminden 1 tanesi bir mobil cihazdan yapılmaktadır. Önceki yıllara nazaran artışı dikkate aldığımızda, tüm alışverişlerin %43’ünün bir akıllı telefonda veya tablette yapılacağını tahmin ediyoruz.

Aralarında en düşük dönüşüm oranına tabletlerin sahip olduğunu tespit ettik. Mobil cihazlara nazaran dönüşüm başı maliyetler arasında %42 fark olduğunu gördük. Tabletler arasında ise Satışların %89 oranında iPad cihazlarından gerçekleştiğini, android tablet kullanıcılarının dönüşümlerin yok denilecek kadar az olduğunu gördük.

Türkiye’deki mobil siparişlerin sayısı bu yıl önceki yıla göre çok yükseldi diyebiliriz. Türkiye’de e-ticaretin zirveye oturmasıyla birlikte insanların artık e-ihracat yapmaya yöneldiklerini ve yüksek cirolar elde edebileceklerini öngörüyoruz.

İyi satışlar.

Yorum Yap

HEMEN ARAYIN