En iyi E Ticaret Sitesi Yapan Firmalar

En iyi E Ticaret Sitesi Yapan Firmalar sayısı oldukça azdır. E ticaret sitesi yapan firmalar çok fazla olsa da kaliteli e-ticaret sitesi yapan firmalar çok azdır. Bir firmanın iyi bir hizmet verdiğini anlamanıza yardımcı olan belli hususlar vardır. Özellikle teknik destek kısmının iyi işliyor olması gerekmektedir. İletişim kurmakta sorun yaşıyor musunuz ve en önemlisi size satılan paketteki bütün modüllerin var olup olmaması. Maalesef her sektör de olduğu gibi bu sektörde de oldukça fazla sahtekar bulunmaktadır. Hatta çoğu sektörden daha fazla dijital sektörde daha fazla art niyetli insan bulunuyor diyebiliriz.

En iyi E Ticaret Sitesi Yapan Firmaları seçerken dikkatlice araştırın ve mutlaka kafanıza takılan bütün detayların tam ve eksiksiz cevabını alın. Yazılım çok ucu açık ve geliştirilmesinin belirli bir maliyetli düzenektir. Tam anlamıyla detaylı bilgi almadığınız takdirde yazılım sizi bir çok nokta da yarı yolda bırakabilme ihtimali doğuracak ve ekstra masraflara girmek zorunda kalmanız muhtemeldir.

Öncelikli olarak yapacağınız e ticaret sisteminin en öncelikli olan konular nedir? Öncelikle e-ticaret sitesinin olmazsa olmaz maddeleri sıralayalım.

1. Güvenlik

E-Ticaret sitelerinde bildiğiniz üzerinden bir çok kişisel ve ticari veriler bulunduğu için en iyi e ticaret sitesi yapan firmaların en çok dikkat ettiği noktaların başında gelir. Bir çok firmanın müşterileri bu konuda ciddi mağduriyetler yaşamış ve e-ticaret hayatlarına son vermek zorunda kalmıştır. E ticaret paketi satın alırken ilk bakmanız gereken alan fiyatları değil, firmaya ve e-ticaret sistemine duyacağınız güvendir. Bu konuda PiyerSoft müşterilerine %100 garanti vermektedir.

2. Performans

Dünya genelinde yapılan testlerin sonucunda sitenizin gereğinden yavaş çalışıyor olması müşterilerinizin siteyi terketmesine sebebiyet vermektedir. O yüzden bir firma ile çalışmaya karar vermeden önce referanslarının sitelerini ziyaret ederek performanslarını gözlemeyin. Performansı etkileyen bir çok faktör bulunmaktadır. Sitede bulunanan kategori sayısından, ürün sayısından ve gelen ziyaretçi sayısına kadar olan değerlerden etkilenip bir sonuç doğurur. PiyerSoft e-ticaret yazılımı kullanarak bu konuda sitenizi güvence altına alabilirsiniz.

3. SEO Uyumluluğu

Kullanacağınız yazılımın SEO uyumlu olması oldukça önemlidir. Bir çok e-ticaret firması sistemlerinin SEO uyumlu olmamasına rağmen SEO uyumlu olarak müşterilere nitelendirmektedir. Bu konuda bir danışman eşliğinde referans müşterilerini incelemeniz size doğru bilgiyi verecektir. Dilerseniz PiyerSoft SEO danışmanı ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

4. Gelişmiş E-Ticaret Yazılımı

En iyi e ticaret sitesi yapan firmaları incelediğinizde özelliklerinin birbirine benzer olduğunu göreceksiniz. Çünkü yazılımları bir özellik tablosuna bakarak değerlendirmektesiniz. Tabloda incelediğiniz kavramlar aslında çok genel kavramlardır. Daha detaylı inceleme başladığınızda her başlığın altında aslında bir çok başlığın bulunduğunu ve bunlarla ilgili herhangi bir bilgi bulamadığınızı göreceksiniz. Bu tarz konularda mutlaka görüştüğünüz firma ile toplantı gerçekleştirin ve müşterileri ile mutlaka iletişime geçip bilgi alın.

5. Tasarım

En iyi e ticaret sitesi yapan firmaların ortak özelliklerinden biri de sunabilecekleri tasarım yaratıcılığıdır. Artık e-ticaret müşterileri hazır siteleri ve özgünlükten uzak siteleri kullanmayı pek tercih etmemektedir. Yapılacak olan tasarımınızın mutlaka %100 responsive olarak kodlanması gerekmektedir. Sektörde hala responsive tasarım teknolojisini kullanmayan firmalar bulunmaktadır. Bu konuda mağdur olmamak için sitenizin tüm cihazlara uyumlu olmasını istediğinizi ve responsive olarak kodlanması gerektiğini yazılım firmasına söyleyin.

6. Temiz Mimari ve Güncel Kod Yapısı

Ülkemizde malesef bir çok e-ticaret altyapı sağlayıcısı spagetti yani karma karışık düzende kodlarını oluşturmuş ve artık gelişime kapalı hale getirmiştir. Bu tarz firmalar genelde geliştirmeden uzak duran ve sadece paket satmaya çalışan zihniyette hareket etmektedir. Kod yapınızın karışık olması teknolojinin gelişmesiyle birlikte altyapınızın güncel teknolojiyi kullanabilme ihtimalini düşürmektedir.

7. Gelişime Açık E-Ticaret Sistemi

Bir firmaya en iyi e ticaret sitesi yapan firma diyebilmemiz için sistemlerinin gelişime açık olup olmadığından emin olmamız gerekmektedir. Eğer yazılımınız gelişime açık olmazsa gelecekte sizde olmayacaksınız demektir diyebiliriz. Bir çok firma bu durum için bir çok AR-GE çalışması yapmakta ve sistemlerine yatırım yapmaktadır. Bu konuda PiyerSoft müşterilerine diğer tüm firmalardan farklı çözüm yolları sunmaktadır.

8. Bağımlılık

Bir çok kişi en iyi e ticaret sitesi yapan firma olarak tanıştığı firmaya aslında bağımlı kalmaktadır fakat bu durumun farkında değildir. Bir firmadan e-ticaret paketi satın aldığınızda o firma aslında size sadece siteyi kullanım hakkı tanımaktadır. Hiç bir şekilde yazılım koduna müdahale edememektesiniz. Bu noktada diğer yazılım firmalarına kızamayız. Çünkü yazılım kaynak kodları firmanın her şeyidir diyebiliriz. Bu kodları başka bir yazılımcıyla paylaştığında olabilecekleri düşünebilirsiniz. Yazılım kaynak kodlarını paylaşan yazılım firmaları da bulunmaktadır fakat kaynak kodunu paylaşan bir yazılım firması ne kadar güvenlidir o da büyük bir soru işaretidir.

Peki bu durumda yazılım firmasına bağımlı kalmak zorunda mısınız?

Önceden bu sorunun cevabı “evet” idi. Ta ki PiyerSoft gelene kadar. PiyerSoft kurduğu yeni mimarisi ve esnek yapısı sayesinde kendi kaynak kodlarını gizleyerek müşterilerinin kendi yazılımlarına da müdahale edebilmesini sağlamaktadır.

Peki bu ne demektir?

Eğer müdahale edemiyor olsaydınız yazılım firmasının fiyat politikasına her şekilde kabul etmeniz gerektiğini ifade eder ve her ek geliştirmede ne kadar ücret ödeyeceğinizi bilemeden e-ticaret hayatınıza devam edersiniz.

Eğer müdahale edebiliyor olsaydınız size sunulan fiyatı beğenmediğinizde kendinize yazılımcı tutabilir veya başka bir yazlımcıdan da fiyat alarak adaletin sağlanmasını sağlayabilirdiniz.

Artık PiyerSoft sayesinde yeni e-ticaret dönemi başladı.

E-ticaret sitesinde ki en önemli konulardan biri de filtrelemedir. Sitenizde ki filtreleme ne kadar iyi olursa müşterinizi kesin sonuca daha rahat ulaştırırsınız ve satışı daha rahat geçekleştirirsiniz.

En iyi Eticaret Sitesi Yapan Firmalar eski ve çok referanslarının olması değil müşterilerinin ne kadar memnun olduğu ile alakalıdır. Mutlaka güncel referanslar ile iletişime geçerek detaylı bilgi alınız.

En iyi E Ticaret Sitesi Yapan Firmalar ile anlaşma sonrası mutlaka sözleşme imzalayın. Bu durum hem sizi hem de yazılım firmasını koruma altına alarak sorumluluklarını daha iyi yerine getirmesi anlamını taşımaktadır.

Piyersoft e ticaret paketlerini inceleyip bizimle mutlaka iletişime geçin. Aklınıza takılan bütün soruların teknik detay ve cevaplarına kadar sizinle paylaşacağız.

Bizimle birlikte zirvede yer almak ister misiniz?

Comments

 • Gökhan Ulucan

  24/03/2019

  ÖNCELİKLE YAZINIZI BAŞTAN SONA OKUDUM İLK DEFA BU KADAR DETAYLI BİR ANLATIM GÖRDÜM. UZUN ZAMANDIR E TİCARET İÇİN DÜŞÜNCELERİM VAR FAKAT FORUMLARDA OKUDUĞUM ŞEYLER BENİ AŞIRI DERECEDE ÜRKÜTTÜ. bU YÜZDEN SİZE BİR KAÇ SORUM OLACAKTI.
  öNCELİKLE PAKET İÇERİĞİNİ ANA BAŞLIK ALTINDA DEĞİL İÇERİĞİ İLE İNCELEYİM GİBİ BİR İFADE VAR BUNU NASIL İNCELEYEBİLİR.
  YAZILIMIN AÇIK OLDUĞUNDAN BAHSETMİŞSİNİZ BUNUN NASIL BİR FAYDASI OLUR?
  İSTEMEDİĞİNİ MALİYETLER DEMİŞSİNİZ PAKET ALIMI SONRASI NASIL BİR MALİYET DİKTE EDİLEBİLİR?
  ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

  reply

Yorum Yap

HEMEN ARAYIN