E Ticarette Trafik Yoğunluğu Mobile Kaydı

E Ticarette Trafik Yoğunluğu Mobile Kaydı

Günümüz tarihinde ilk kez mobilden (cep telefonu, Tablet vs.) e ticaret alışverişi yapanların sayısı bilgisayar ile alışveriş yapanların sayısını geçti.

Yıllardır mobil üzerinden alışveriş yapanların oranlarını tartışıyor inceliyor ve istatstik tutuyoruz. Artık incelemeler bize mobil e ticaret platformlarının daha çok tercih edildiğini kanıtlamış durumdadır.

Cep telefonların mobil alışveriş üzerinde ki etkisini körükleyen nedenlerin başlarında sosyal medya türü uygulamaların kişiler tarafından sıkça kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Bu alanı çok iyi bir şekilde değerlendiren e ticaret satıcı kitlesi doğal olarak cep telefonları ile yapılan e ticaret hacmini genişletmektedir.

E ticaret sitelerine yönelik trafik bilgisayarlar üzerinden daha çok hafta içi yoğunlaşırken, mobil kullanımı daha çok hafta sonu oldukça yüksek oranlara çıkmaktadır. Günümüz alışveriş alışkanlığı artık gidip görmekten ziyade anlık olarak ve süreklilik arz etmektedir.

Piyersoft mobil uyumlu web sitesi ve e-ticaret

Piyersoft, e ticaret paketlerimizin içerik ve özelliklerini belirlerken önceliğimiz tamamen mobil uyumlu bir alt yapı oluşturarak kaliteli bir hizmet verme anlayışı ile hareket edilmiştir.

Günümüz mobil kullanım oranı yüzde 50,3’e ulaşırken bilgisayar ile yüzde 49,7’ye de kalmış ve yıllar içerisinde aradaki fark giderek artacaktır. Bu yüzden e ticaret siteniz ile ilgili önceliğiniz mobil uyum olması satışınıza fazlaca katkı sağlayacaktır.

Ekip olarak yoğun mesai harcadığımız yüzde yüz uyumlu e-ticaret alt yapımızı daha da güçlü ve hızlı bir sisteme kavuşturmaya her zaman en iyisi olmaya devam edecek ve bundan vazgeçmeyeceğiz.

Sanal pazarın kaliteli hizmet ile başarının çok yakın olduğu inancını taşımaktayız. Bu yolda var gücümüzle ilerlemekteyiz.

Yorum Yap

HEMEN ARAYIN