E-Ticarette Facebook ve instagramın Önemi

Günümüzde sıklıkla kullanılan hatta kimileri tarafından aşırıya kaçan sosyal medya uygulamaları e-ticaret sektörünü de etkisi altına almaktadır. E-Ticarette facebook ve instagramın önemi her geçen gün artarak devam etmektedir.

E-ticarette kullanılan görsellerin öneminin ne kadar büyük olduğu tüm site yöneticileri tarafından bilinmekte ve bu yönde çalışmalar yapmaktadırlar. Bu sebepten instagram gibi sosyal medya siteleri görsele yönelik alanlar olduğu için e ticarete ciddi yön vermektedir.

E-ticarette facebook ve instagramın önemi özellikle gençlerin bu alanlarda çok olması ve dijital pazarı daha yoğun kullanmalarından dolayı artmaktadır. instagram ev facebook gibi alanlardan satış yapan kişilerin mutlaka ödeme alabilmeleri, veri kaydetmeleri (adres, telefon gibi), kargo takibi gibi seçeneklerden dolayı e ticaret siteleri olması gerekmektedir. Bu durum müşteriye ayrıca güven katmaktadır.

E-ticaret site yapımı ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler;

  • Google robotlarının uygun olarak gördüğü, temiz kodlanmış site yazılımı
  • Profesyonel bir tasarım
  • Kaliteli resim, banner içerikleriyle zenginleştirilmiş
  • Ürün resimlerinin karmaşıklıktan uzak, ürünü ön planda kalmasını sağlayacak şekilde düzenlenmesi
  • Sıkıntısız işleyen ödeme sistemi
  • SSL sertifikası (ödeme güvenliği)
  • Kampanya modüllerinin düzgün çalıması
  • En önemli nokta site açılış hızı (3 saniye içerisinde açılmayan  sitelerde müşteri kaybı %95 seviyelerindedir.)

Günümüzün dünya ticareti artık dijital ortamda gerçekleşmekte ve bu oran her yıl ciddi derecede yükselmektedir. Bu alanda alacağınız hizmet sizi daha ileriye seviyelere taşıyabilecek sistemler olmalı ve sizi asla yarı yolda bırakmayacak yazılım ekibiniz olması gerekmektedir.

Maalesef ki günümüzün art niyetli tüccarları her sektörde olduğu gibi yazılım sektöründe de sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Ticaret gelişimi için gerekli olan bu pazarda mutlaka profesyonel bir ekiple çalışmalısınız.

E ticaret adımını atarken yazılım ekibi ile mutlaka detaylı bir sözleşme ile yola başlamanızı şiddetle önermekteyiz!

e-ticarette facebook ve instagramın önemi arttığı bu dönemlerde sisteminizin bu yapılara uygun olmasına özen gösteriniz. İyi bir yazılım ekibi veya firması ile yola başlayın, iyi bir server sistemi kurun.

Piyersoft e ticaret paketlerini inceleyin! En iyi hizmet sunma andımıza sahip çıkarak sizlere en iyi sistemi sunacağız!

 

Yorum Yap

HEMEN ARAYIN