E-Ticaret Girişimcisine Tavsiyeler

E-Ticaret sektörünün dinamikleri bazen kafa karıştırıcı veya zor gelebilir. Aslında temeli yine geleneksel ticarete de dayansa e-ticaretin de kendine özel dinamikleri bulunmaktadır. Bizde bu farklılıkları göz önünde bulundurarak kafası karışan e-ticaret girişimcisine tavsiyeler vermek istedik.

E-Ticaret Girişimcisine Tavsiyeler ve İpuçları

Güvenilirlik
E-Ticaret sitenizin ziyaretçileri için ürünlerinizin fiyatları kadar sitenizin güvenliği de oldukça önemlidir. Sitenizde güvenliği arttırmak için herhangi bir sorun halinde site ziyaretçinizin size ulaşabileceği bir numara, e-mail adresiniz, canlı destek hattı gibi birimler görülebilir ve ulaşılabilir bir durumda olmalıdır. Bu sayede ziyaretçiniz herhangi bir sorun olduğunda ulaşabileceği kanallar olduğunu görüp sitenize karşı güven duyacaktır.

Tasarım
Sitenizin tasarımını görsellerle donatmamak, sayfa başlıklarını sade ve açık bir şekilde tasarlamak her zaman ziyaretçinizin dikkatinin ürünler üzerinde olmasını sağlar. E-Ticaret sitesi sade ve anlaşılır olan e-ticaret firmaları her zaman satış anlamında diğer firmalardan öne geçmektedir.

Tanıtım
Sitenizin tanınırlığını ve ziyaretçinizin size duyduğu güveni arttırmak için sitenizin bir köşesine sade ve çok uzatmadan yazılmış bir “hakkımızda” sayfası ziyaretçilerinize güven aşılamakta büyük bir yardımcı etken olacaktır. Eğer fiziksel mağazanız da varsa ne kadar mağazanız olduğun vs. bahsedebilir, fiziksel mağazanız yok ise kendinizden ne kadardır bu sektörde olduğunuzdan bahsederek ziyaretçilerinize daha fazla güven aşılamayı başarabilirsiniz.

Sipariş Aşaması
Sipariş sayfası ziyaretçinizin size ya dönüşüm kazandıracağı ya da kapatıp çıkacağı bir sayfadır. Bu bakımdan firmanız için en önem icra eden sayfadır. Sipariş sayfasını olabildiğince az sayfa da tasarlayıp, müşteriyi alışverişi yapmaktan vazgeçirmeden halletmelisiniz. Ancak bu uğur doğrultusunda müşterinin bilmesi gereken bilgileri saklamamalısınız ancak sade ve anlaşılabilir bir dille yazıya dökmelisiniz.

Ürün Detayları
Ürünlerinizin bilgileri, fotoğrafları, değerlendirmeleri ziyaretçileriniz için oldukça önemlidir. Ürününüzü satın almak isteyen ziyaretçiniz ürün hakkında istediği kadar bilgi edinebilmelidir. Ürün görselleri farklı açılardan bütün detayları gözükecek şekilde çekilmeli ve bütün ürünleriniz de aynı kalite korunmalıdır. Bir diğer ürünlerinize değer katacak özellik ise videolu ürün değerlendirmeleridir.
Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre e-ticaret sitesi kullanıcılarının çoğu alacağı ürün hakkında videolardan bilgi almayı daha sıklıkla tercih etmekte. Ürünlerinize detaylı fotoğraflar, video incelemeler gibi yan etmenlerle donatarak ürün satışlarınızı artıya geçirebilirsiniz.

Bu yazımızda yıllar geçtikte genişleyen ve pastanın çok büyük olduğu e-ticaret sektörüne atılmak isteyen e-ticaret girişimcisine tavsiyeler vermek istedik. E-ticaret sektörü hakkında kafası karışan veya öneri isteyen e-ticaret girişimcisine tavsiyeler vererek genişleyen bu sektörde sizin de yerinizi almanız için yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.

Yorum Yap

HEMEN ARAYIN