E-Ticaret Pazarlamacılarının Yeni Mailing İpuçları

2018 E-mail Pazarlama Endüstrisi Sayımına göre, yatırım getirisi en yüksek performanslı pazarlama kanalı olarak hüküm sürmeye devam ediyor.

Birçok şirket mevcut ve potansiyel müşterilerinin dikkatini çekebilmek için rekabeti artan e-mail pazarlarama yöntemini kullanmaktadır.

Bir e-ticaret pazarlamacısı olarak, en fazla abone kazanmanın yolu nedir? Hangi e-mailler öne çıkarılmalı?

Cevap: E-Mail Otomasyonu

E-Mail Otomasyonu Nedir?

E-mail otomasyonu, geçmiş, mevcut ve gelecekteki müşterilerle kişiselleştirilmiş ilişkiler kurmak için belirli zamanlarda veya belirli işlemlere dayalı olarak hedeflenmiş mesajları göndermenize olanak sağlayan sistemdir.

E-mail pazarlamacılığına katılmanın en etkili yoludur E-mail otomasyonu. Çünkü markanızı akılda tutarak direk iletişim kurabildiğiniz alandır e-mail.

E-Mail Otomasyonu Avantajları?

Mailing için sürekli mail şablonları veya kampanyalar oluşturmanız gerekiyor. E-Mail Otomasyonu ile bu işlemleri zaman harcamadan kolayca çözebilir ve müşterilerinize sadece ilgili mailleri gönderebilirsiniz.

Bununla birlikte, herkese aynı mali göndermek yerine her müşteri için kişiselleştirilmiş otomatik mailler gönderebilirsiniz. Çünkü müşterileriniz kendileriyle ilgili olmayan mailler aldıklarında genelde mail almama için siz engelleyeceklerdir.

E-Mail Otomasyonu Nasıl Yapılır?

E-Mail otomasyonu için bir mailing marketing yapan firmayla çalışabilirsiniz veya e-ticaret sitenizin yazılımına kendi senaryolarınızı ekleyebilirsiniz. Mesela sepete ürün ekleyip satın almayan müşterilerinize otomatik mail atabilirsiniz. Böylelikle satışlar elde edebilirsiniz. E-ticaret sitenize üye olup alışveriş yapmamış olan kişilere otomatik kupon tanımlanıp mail gönderilebilen bir düzenek kurabilirsiniz.

Herkese bol satışlar. 🙂

Yorum Yap

HEMEN ARAYIN