C2C Site Fiyatları

C2C site fiyatları hakkında sektörde ciddi farklılıklar yaşanmaktadır ve kafa karışıklığına sebebiyet vermektedir. C2C fiyatları aslında ne çok ucuz ne de çok pahalı olmasının gereği vardır. C2C pazaryeri yazılımları, e-ticaret paketlerine göre çok daha komplike bir yapıya sahiptir ve ayrı bir uzmanlıkla birlikte düzgün bir yazılım mimarisi istemektedir. Araştırma yaptığınızda çoğu e-ticaret firmasının c2c yazılımlarının bulunmadığını görecek ve bulabildiğiniz firmalar arasında da 1-2 tanesinin işinizi görebileceğini öngörecekiniz.

Bundan belirli bir zaman öncesinde Türkiye’de C2C e-ticaret yazılımı fiyatları oldukça yüksekti. Yazılımların paketleştirilmesi ve ülkemize C2C kullanımı yaygınlaşmasıyla birlikte fiyatlar makul seviyelere gerilemiştir. Makul seviyelerin altında da fiyatlar bulunabilmektedir fakat bu noktada C2C yazılımını çok hafife almamak gerekmektedir. Önceden de söylediğim gibi standart e-ticaret paketlerine göre çok daha komplike bir yapıya sahiptir. Bu tarz yapıların çok düşük rakamlara temin edilebilmesi de pek mümkün değildir.

C2C Yazılımı Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Öncelikle projenizdeki ihtiyaçları detaylı bir şekilde belirlemeniz gerekiyor. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra araştırma yaptıktan sonra belirlediğiniz firmalar ile mutlaka iletişime geçerek detaylı bilgi alın. Sadece özellik tablosunda yazılan yazılar üzerinden değerlendirme yapmamanız gerekiyor. Çünkü çok geniş ve ucu açık kavramlar. Yani hayal ettiğiniz ile bulduğunuz arasında ciddi farklarla karşılaşabilirsiniz.

PiyerSoft C2C Danışmanı ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yazılım firmaların yaptığı en büyük hatalardan biri C2C yazılımını çok hafife alarak C2C site fiyatlarını one göre belirlemesidir. Projeye başlandıktan sonra gerçeklerle karşılaşan yazılım firmaları müşterilerini mağdur edebilmektedir. Bunun temelinde ise C2C danışmanına sahip olmayan bir yazılım firmasının C2C yazılımı üretmeye çalışmasıdır. Yani başka bir kullanıcının siteye ürün ekleyebiliyor olması C2C yazılımı demek değildir. C2C yazılımda bir sepette birden fazla satıcı bulunduğunda hesaplanması gereken kargo sistemi, sipariş sonrası siparişi parçalayarak satıcılara bölünebilmesi gibi bir çok dikkat edilmesi gereken düzenler bulunmaktadır.

Satıcılarınız kolayca toplu ürün ekleyebiliyor olmasıda siteniz için oldukça önemlidir. Bir çok firma n11 gibi siteler API ile entegreli olarak ürün göndermektedir. Yani çoğu satıcı sanal pazar yerlerine ürünlerini tek tek eklememektedir. PiyerSoft C2C site fiyatlarına excel ürün aktarımı ve API sistemi mevcuttur.

Burada en önemli olan hususlardan birisi de kaliteli yazılımla birlikte size sunulan yıllık teknik destektir. Çalışacağınız firma ile ciddi seviyede güven ilişkinizin olması projenizin sürecinde size çok fayda sağlayacaktır. Hatta bir çok firma e ticaret yazılım firmaları ile mahkemelik olmaktadır. E ticaret firmasını seçmeden önce mutlaka çok detaylı arama yapmak gerekmektedir.

C2C fiyatlarını araştırırken belirlemiş olduğunuz e ticaret firma referansları ile mutlaka iletişime geçin. Sormanız gereken ilk soru ise asla C2C site fiyatları olmamalarıdır. İlk soru ”hangi noktalarda sıkıntı yaşadınız?” sorusudur. Çünkü C2C sitelerinde standart e-ticaret sitesinden ayıran çok önemli özellikler vardır. Bunların başında site hızı, satıcı paneli özellikleri, kargo eklentileri gelmektedir. C2C site fiyatları iyi bir araştırma ile hata payınız makul seviyelere indirebilirsiniz.

C2C Site Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle teknik olarak c2c e-ticaret siteniz kesinlikle %100 responsive yani tüm cihazlara uygun bir yapıda olmalıdır. Artık Responsive tasarımlar sayesinde c2c e-ticaret siteniz tüm cihazlara uyumlu olacaktır ve bu SEO içinde önemli bir kriterdir.

C2C sitelerinde en önemli noktalardan biri ise mobil görünümüdür. Günümüzde alışverişlerin bir çoğu artık mobil üzerinden gerçekleşmeye başlamıştır diyebiliriz. C2C site fiyatları araştırılırken bu konular aşırı derece ciddiye alınmalıdır. Artık online satış fiziki mağazalardan yapılan satıştan daha fazla öneme sahiptir.

C2C Site tasarımlarıyla ilgili bir çok kişinin istemeden yaptığı çok belirgin hatalar bulunmaktadır. Çoğu kişi daha güzel yapmaya çalışırken aslında güzelliğin önüne geçmektedir. Aslında yapılması gereken çok basittir. Sade, zarif ve simetrik bir tasarımdır. Tüm siteyi olabildiğince sade ve ürünleri ön planda tutacak şekilde olması fazlasıyla yeterlidir. İnsanlar sitenize girdiğinde baktırmaya çalışacağınız yer banner görselleriniz ve ürünlerinizdir. O yüzden müşterinin ilgi odağını bozacak detaylardan uzak durmalısınız.

PiyerSoft C2C Yazılımının Avantajları Nelerdir?

PiyerSoft C2C Yazılımı, C2C uzmanları tarafından yönlendirilerek uzman yazılımcılar eşliğinde güvenilir bir altyapı ve gelişmiş bir mimariyle kurulmuştur. Sektörün en gelişmiş C2C e-ticaret paketlerine sahip olmasına karşın sistemini sürekli güncellemeye devam etmektedir.

Yüksek performans dikkate alınarak kodlanan PiyerSoft C2C altyapısı bu konuda müşterilerini çok memnun etmektedir.

C2C Projelerinde teknik destek normalde olduğundan daha önemlidir. PiyerSoft altyapısının yanı sıra sunduğu teknik destek ile de rakiplerine fark atmıştır.

PiyerSoft C2C yazılımı sahip olduğu genel özellikler aşağıdaki gibidir;

 • Özel Tasarım (Sitenizi istediğiniz tasarımda HTML5 ve CSS3 Teknoloji ile Tasarlamaktayız.)
 • Responsive Mobil Uyumlu Tasarım (Tasarımlarımız%100 Responsive’dir ve tüm cihazlara uyumludur.)
 • SEO Uyumlu (Tüm C2C full site paketleri %100 SEO uyumludur. )
 • Google Ads Yönetimi (Dijital pazarlama alanında da sizi yalnız bırakmamaktayız.)
 • 256 Bit SSL Sertifikası (Paketlerimizin hepsi güvenlik sertifikaları ile korunmaktadır.)
 • Güvenli Alışveriş Sistemi (GET) (Sizin onayınızdan sonra sipariş tamamlanır ve ücret dağılımı gerçekleşir.)
 • 3D Ödeme Sistemi (Kredi kartı ile işlemlerde SMS onayından sonra işlemler tamamlanabilmektedir.)
 • Sınırsız Mağaza Açabilme (İstediğiniz kadar kişi/kurum tarafından ürün yüklenmesi gerçekleştirilebilmektedir.)
 • Kargo Etiketi Yazdırma (Tüm siparişlerde kargo etiketi yazdırılabilmektedir.)
 • Satıcı Kayıt Sayfası (Satıcıların kayıt olabilmeleri için oluşturulmuş özel kayıt sayfasıdır.)
 • Satıcı Onay Sistemi (Satıcılar sizin onayınızdan sonra ürün yükleyebilmektedir.)
 • Satıcı Özel Sayfa (Her satıcının kendine ait olduğu sayfadır. Bu sayfada satıcının bilgileri ve ürünleri görülebilmektedir.)
 • Düşük Stok Bildirimi (Satıcılarınıza otomatik olarak stokları hakkında bilgilendirme maili atılmaktadır.)
 • Satıcı Puanlandırma Sistemi (Müşterileriniz satıcılarınızı puanlayabilmektedir.)
 • Satıcı Yorumlama Sistemi (Müşterileriniz satıcılarınız hakkında yorum yapabilmektedir.)
 • Komisyon Sistemi (Satıcıya, kategoriye ve ürüne göre komisyon belirleyebilirsiniz.)
 • Excel ile Ürün Yükleme (Satıcılarınız excel ile ürünlerini yükleyebilir ve güncelleyebilir.)
 • API Ürün Yükleme (Satıcılarınız web servislerinizi kullanarak ürünlerini yükleyebilir ve güncelleyebilir.)
 • Soru/Cevap Sistemi (Müşterileriniz satıcılara ürünler hakkında soru sorup cevap alabilir.)
 • Ve daha birçoğu…

PiyerSoft C2C Site Yazılımı Fiyatları Ne Kadar?

C2C Fiyatları, projeye göre değişkenlik gösteren özel projelerdir. PiyerSoft hazır C2C e-ticaret paketlerinin yanı sıra projelere göre özel yazılımlar oluşturabilmekte ve uygun bir şekilde fiyatlandırabilmektedir.
Bol satışlı günler. 🙂

Yorum Yap

HEMEN ARAYIN