C2C Yazılımı ile B2C Yazılımı Arasındaki Farklar

C2C Yazılımı ile B2C Yazılımı Arasındaki Farklar öncelikle C2C yazılımı ile B2C yazımı nedir onu hatırlatmakta fayda var. C2C yazılımı yani (customer to customer) tüketiciden tüketiciye veya tedarikçiden tüketiciye şeklinde kaba bir tabir ile tarif edilebilir. c2c yazılımı aynı zamanda pazaryeri yazılımı olarak ta adlandırılmaktadır. Örnek bir kaç site söylemek gerekirse; gittigidiyor.com, n11.com, letgo.com ve sahibinden.com gibi siteler sıralanabilir. B2C yazılımı ise  üreticiden veya tedarikçiden direkt müşteriye satışa imkan sağlayan yazılım çeşitidir. B2C yazılımı stoktan veya üretimden gelen ürünü direkt olarak aracısız bir şekilde müşteriye satılmasını sağlar.
C2C Yazılımı ile B2C Yazılımı Arasındaki Farklar;
Fakat C2C yazımı aracı bir site mantığında çalışır ve tüm tedarikçileri ve tüm müşteriler aynı platform üzerinde toplar.c2c Yazılımı ile b2c Yazılımı Arasındaki Farklar B2C yazılımı ise kişi veya firmaların, tedarikçilerin sadece kendi ürünlerini satmaya olanak tanır. C2C Yazılımı ile B2C Yazılımı Arasındaki Farklar! C2C yazılımı ile B2C nin tüm olanaklarını kullanmış olabilirsiniz fakat asla B2C yazılıma sahip bir yazılım ile C2C yazılımı tarzında satış yapamazsınız.

C2C yazılım faydaları;

Kendi ürünlerinizi satabilirsiniz. Kendi sektörünüzde satmak istediğiniz fakat üretimini veya tedarikçiliğini yapmadığınız için satamadığınız ürünleri bir başka firma vasıtasıyla satabilir ve bu şekilde bir kar elde edebilirsiniz. Çok daha geniş müşteri kitlesine sahip olabilirsiniz. Yeni sektörler ilave edebilir yeni tedarikçiler edinebilirsiniz.

B2C yazılım faydaları;

b2c ile kendi ürünlerinizi tüm dünyada satışa sunabilirsiniz. Kargo takip, soru cevap modülleri ile müşteri sorunları için fazla vakit ayırmak zorunda kalmazsınız. Sadece kendi ürünlerinizi satışa çıkartacağımız için fazla reklam maliyetinden kurtulabilirsiniz. Müşteri alanınızı adresinizle sınırlamak yerine çok daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. C2C Yazılımı ile b2c Yazılımı Arasındaki Farklar arasında diğer bir husus ise yazılım maliyetleridir. C2C yazılımı çok daha fazla emek ve zaman isteyen bir yazılımdır B2C yazılım ise çok daha sade ve belirli konulara çözüm sunmaktadır. Seçim yaparken önceliğinizin ne olduğuna hangi sektörde hangi alanda nasıl bir satış yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Piyersoft ailesi olarak üstün hizmet, mutlu müşteri polikası ile hareket ediyor ve sizlere en kaliteli hizmeti sunuyoruz. e-ticaret paketleri ve c2c pazaryeri yazılımı seçeneklerimizi incelemeyi unutmayınız!

C2C Pazaryeri Yazılımı Paketlerini 30 Gün Ücretsiz Deneyin!

İsminiz...*

Telefon Numaranız...*

E-Mail Adresiniz...*

Benzersiz Özellikleri Keşfedin

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Detaylı Bilgi İçin Arayın